Košík je prázdný
Vítejte, můžete se přihlásit nebo registrovat.

Rakovina prsu?

Pelyněk roční společně s železem dokáže za 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu


Podle studií, které byly zveřejněny v čísle Life Sciences, artemesinin - derivát pelyňku ročního (Artemisia anuua), používaného v čínské medicíně - může zabít 98% buněk karcinomu prsu v době kratší než 16 hodin.
Bylina sama o sobě způsobila snížení  buněk karcinomu prsu o 28%, ale společně s železem, byl pelyněk schopen vymýtit rakovinu téměř úplně.
Artemisinin byl používán v minulosti jako mocný bylinný prostředek proti malárii, ale teď bylo prokázáno, že je to též bojovník s rakovinou.
Když subjektům v publikované studii byl podán doplněk železa, který se často hromadí v prsní tkáni, ale především v rakovinných buňkách, artemisinin byl schopen zacílit selektivně “špatné“ buňky a “dobré“ buňky nechat na pokoji.
více na: http://naturalsociety.com/

Brokolicové klíčky nejen proti rakovině prsu


Brukvovitá zelenina jako brokolice, brokolicové klíčky a zelí obsahuje mnoho fytochemikálií, vitamínů a minerálů. V devadesátých letech publikované studie prokázaly souvislost mezi konzumací brukvovité zeleniny a sníženým rizikem onemocnění rakovinou prsu.
V nedávné době získaly pozornost brokolicové klíčky a jejich ochranný efekt proti mnohým duhům rakoviny.
Jednou z hlavních složek brokolicových klíčků je látka zvaná sulforafan. 5-6 dní staré brokolicové klíčky obsahují sulforafanu 100x více než brokolice.
V roce 2011 September Oncology Report informoval, že sulforafan brzdí množení a růst rakovinných buněk prsu.
Co způsobuje účinnost sulforafanu?
Především sulforafan působí jako “signalizační molekula“. Jakmile se jednou dostane sulforafan do buněk, má schopnost zapnout přes 200 genů, které mohou být “uspané“ kvůli toxicitě, špatné výživě, či díky vysokému věku. Jakmile se tyto geny opět zapojí, začnou produkovat detoxikační a antioxidační enzymy.
Jedním z hlavních antioxidantů, které sulforafan pomáhá produkovat je glutathion -silný a primární nitrobuněčný antioxidant. Glutathion chrání buňky před poškozením volnými radikály, a tím redukuje zánětlivé reakce.
Za druhé sulforafan způsobuje smrt rakovinných buněk tím, že podporuje specifické enzymy a proteiny, které  pomáhají rakovinné buňky ničit. Též snižuje  exppresi estrogenních receptorů, což hraje důležitou roli při některých typech rakoviny prsu.
Avšak prospěch přidáváním těchto super klíčků do vaší stravy zde nekončí.
Mnoho studií naznačuje, že brokolicové klíčky a sulforafan mají pozitivní účinek proti rakovině prostaty, močového měchýře, jater, vaječníků, tlustého střeva a plic.
více na: GreenMedInfo

Lněná semínka v prevenci rakoviny prsu a prostaty


V roce 2005 časopis Clinical Cancer Research zveřejnil placebo-kontorlovanou studii zahrnující pacietky konzumující po dobu 32 dní muffiny obsahující 25g lněného semínka.
Po pozorování redukce tumorových markerů a zvýšení programované buněčné smrti (apoptosi) rakovinných buněk u pacientek konzumujících lněné semínko autoři došli k závěru: „ Lněné semínko v dietě má potenciál redukovat růst nádoru u pacientů s rakovinou prsu.“
Doplňující výzkum na zvířatech podpořil roli lněného semínka při supresi lidské rakoviny prsu. Myši s potlačenou imunitou (odstranění thymu) a transplantovaným lidským estrogenně podmíněným rakovinným nádorem prsu byly krmeny lněným semínkem a extraktem čistého secoisolariciresinol diglukosidu z lněného semínka. Došlo k supresi růstu nádoru.
Protirakovinný účinek lněného semínka se projevuje i u na hormony citlivé rakoviny prostaty. V roce 2008 byla v časopise Cancer Epidemiology, Biomarrkers & Prevention publikována studie, kdy pacienti nejméně 21 dní před ostraněním prostaty byli náhodně rozděleni do 4 skupin: 1) kontrolní (na běžné stravě), 2) na dietě obohacené o lněné semínko (30g/den), 3) s nízkotučnou dietou 4) s nízkotučnou dietou obohacenou o lněné semínko.
Autoři zaznamenali, že u mužů užívajících lněné semínko byla zaznamenána významně nižší proliferace (růst) nádoru. Závěr studie byl: Lněné semínko je bezpečné a může být prevencí rakoviny prostaty.“
Lněné semínko působí v prevenci či při regresi hormonálně podmíněných rakovin díky své hormony modulující aktivitě. Lněné semínko obsahuje fytoestrogeny, které mají schopnost se vázat na buněčné hormonální receptory.
více na: GreenMedInfo.com

Vitamín D zřejmě zabraňuje rakovině prsu


Více vitaminu D může pomoci v obraně proti rakovině prsu. Vědci z Birminghamské univerzity a nemocnice sv. Jiří v Londýně totiž zjistili, že prsní tkáň obsahuje enzym, který aktivuje vitamin D.
Hladina enzymu se přitom zvýšila při výskytu nádoru. Z toho lze usuzovat, že vitamin D je vítaným pomocníkem v boji proti šíření rakoviny.
Dříve se předpokládalo, že aktivní forma vitaminu D (kalcitriol), který je účinnou protirakovinnou látkou, vzniká pouze v ledvinách. Podle vědců je lokální “továrna“ na výrobu vitaminu součástí přirozené imunní reakce prsu na nádor.
Právě nedostatek vitaminu D je možná příčinou růstu počtu případů rakoviny prsu v mnoha zemích. Největším zdrojem vitaminu D je přitom vystavení těla slunečnímu záření. “Vystavení se slunci je nejúčinnější způsob výroby vitaminu D v našem těle,“ říká vedoucí vědeckého týmu Martin Hewison.
Populační studie už dříve naznačovaly, že vyšší hladiny vitaminu D mohou přispět k menšímu výskytu rakoviny prsu, což bylo pozorováno v oblastech se slunečným podnebím jako je například Středomoří.
Ženy, které žijí v “zamračených“ zemích, jakou je například Velká Británie, bohužel nemají světla dostatek, na druhou stranu přehnané opalovaní je, jak známo, rovněž riskantní, upozorňují vědci.
“Možná právě nastal čas, abychom se zamysleli, jak vylepšit náš jídelníček posílením potravin s obsahem vitaminu D,“ prohlásil Hewison. Vitamin D obsahují například obilniny nebo rybí tuk. Příliš velké množství vitaminu D ovšem může narušit hladinu fosfátů a vápníku v těle. Doporučená denní dávka je kolem pěti mikrogramů.
Podle vědců bude ještě třeba úlohu vitaminu D při potlačování rakoviny prsu potvrdit dalšími výzkumy.

zdroj: http://zdravi.doktorka.cz/

Back to Top